wyszukiwanie zaawansowane
1 » Rękodzieło - rodzaje drewna2

Kontakt

 • e-TRADE24
  Siedliska 20
  32-620 Brzeszcze
  NIP: 5492180512
 • E-mail:info@e-trade24.pl
 • Telefon880139538
 • Gadu Gadu24679282
 • Godziny działania sklepusprzedaż - 24h kontakt e-mail - 7-22

Reklama


Promocje

Cennik

Pobierz cennik HTMLPobierz cennik XLS

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów marketingowych
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych na wskazany przeze mnie adres e-mail

 

Chmura tagów

Rękodzieło - rodzaje drewna

Rękodzieło - rodzaje wykorzystywanego drewna

Heban
– cenne drewno różnych gatunków drzew (głównie hebanowców) rosnących w strefie międzyzwrotnikowej i podzwrotnikowej. Jest ciemno zabarwione lub czarne, twarde, ciężkie, trudno łupliwe. Wykorzystywane jest do wyrobu
instrumentów muzycznych, przyborów kreślarskich, mebli artystycznych, a także w rzeźbiarstwie.

Suar - botaniczna nazwa Saman Samanea, osiąga 50 do 80 metrów średnicy. Korona drzewa o kształcie parasola. Jego pień jest twardy i imponujący. a w starszych drzewach, może osiągnąć średnicę przekraczającą 2,5 metra.Jest to wielkie,
piękne drzewo nazywane syreną lasu. Kolorystyka drewna począwszy od miodu przez jasnobrązowej do głębokiej czerwieni, prawie czarny. Często jest porównywany do drewna mahoniowego. Drzewo wykorzystywane najcześciej do dużych i efektownych rzeźb, a także mebli.

alt

Albesia lub Belalu (Albizia sierpowy) - Drewno miękkie, najczęściej stosowane drewno do masek, malowanych rzeźb zwierząt takich jak koty, sowy, słonie i innych. Gatunek ten jest znany jako najszybciej rozwijające się drzewo na
świecie. Dorasta do 10 metrów w ciągu 2 lat. W związku z szybkim wzrostem oraz niewymagającymi warunkami rozwoju, wielu Indonezyjskich rolników uprawia Albizia sierpowy. Albesia jest w jasnym kolorze, miękka i lekka, co czyni ją idealnym materiałem na wiele produktów z drewna oraz ręcznie wykonanych rzeźb.

Krokodylowe Drewno (Zanthoxylum rhetsa) -  Drewno to jest bardzo lekkie o jasnym, prawie białym kolorze i klasyfikowane jako twardy gatunek. Rzeźby wykonane z tego drewna zwykle mają bardzo gładką powierzchnię, dzięki czemu wyglądają trochę jak z kości słoniowej. Drewno to jest trudniejsze w obróbce, w związku z czym wykonane z niego rzeźby mają wysoką cenę. Stosowane jest przede wszystkim dla mniejszych, bardziej szczegółowych rzeźb.

Waru lub Szary Hibiskus (Hibiscus tiliaceus) - Barwa drewna jest biała i mieszana z jasnoszarym, gdzie ciemna twardziel często sprawia, że charakterystyczne są rzeźby dwukolorowe. W miarę starzenia się drewna, szary przechodzi w zielonkawy, co daje bardzo wyraźny i piękny wygląd. Hibiskus może być szlifowany na bardzo gładką powierzchnię i jest drogi. Stosowany zwykle w unikalnym i szczegółowym, rzeźbionym rękodziele.

Teak - wykorzystywane do tworzenia unikalnych produktów takich jak miski, stoły i dekoracyjne elementy, które będą użytkowane wewnątrz lub na zewnątrz przez wiele lat.

Bambus - Bambusy są jednymi z najszybciej rosnących roślin na świecie z tempem wzrostu 100 cm (39 cali) w ciągu 24 godzin. Bambus jest jednym z najsilniejszych materiałów budowlanych na świecie ze względu na swoją dużą wytrzymałość na rozciąganie. Jego twardość i łatwość uprawy sprawia, że stał się on drewnem wykorzystywanym w wielu dziedzinach. Wykonuje się z niego między innymi, dzwonki wietrzne, tace, instrumenty i inne przedmioty dekoracyjne oraz użytkowe.

Kokosowa palma (Cocos nucifera) - Jedna z najważniejszych uprawianych roślin tropikalnych. Palma kokosowa została obsadzona jako uprawy w dużych plantacjach w całej strefie tropikalnej aby zbierać owoce kokosowe. Drzewo owocuje aż do około 70 roku życia. W ostatnich latach ludzie zaczęli odkrywać potencjalne zastosowania komercyjne drewna palmy kokosowej. Drewno to nawiązuje wyglądem do mahoniu.  Jednak drewno kokosowe ma znacznie więcej ziarna niż mahoń. Tony i odcienie kolorów od złotego do najbliższej hebanu, z ciemnobrązowymi plamkami. Istnieją trzy podstawowe podziały kolorów dotyczące gęstości drewna w: ciemne odcienie brązu (wysokiej gęstości); średnie odcienie brązu (średniej gęstości); złote odcienie i lekkie (o niskiej gęstości) .Kokosowe drzewa są wolne od sęków i innych takich niedoskonałości. Z drewna kokosowego i skorup owoców kokosowych wykonywane jest mnóstwo akcesoriów takich jak, patery, misy, tace, mydeliczki i wiele innych.

Drewno Sono jest również nazywane czarnym palisandrem. Drzewo pochodzi głównie z Indii, ale nawet tam rzeźby w tym drewnie są raczej rzadkie. Powodem jest to, że drzewo soneczkowe potrzebuje co najmniej 200 lat, aby wyrosło wystarczająco duże, aby mogło być używane. Drewno ma subtelne jasne i ciemne smugi przepływające przez jego bogatą ciemną czekoladę. Ponieważ faktura drewna sono jest tak gęsta, może być ukształtowana w spektakularne wzory. Jego powierzchnia po rzeźbieniu jest zwykle zaskakująco gładka i błyszcząca, prawie tak, jakby w ogóle nie była drewnem. Drewno sono, jest cenione ze względu na jego podobne właściwości do drewna hebanowego. 

Palisander

Mahoń

alt
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl