wyszukiwanie zaawansowane
1 » Drewno tekowe, teak, wyjątkowy surowiec do dekoracji, na meble.2

Kontakt

 • e-TRADE24
  Siedliska 20
  32-620 Brzeszcze
  NIP: 5492180512
 • E-mail:info@e-trade24.pl
 • Telefon880139538
 • Gadu Gadu24679282
 • Godziny działania sklepusprzedaż - 24h kontakt e-mail - 7-22

Reklama


Promocje

Cennik

Pobierz cennik HTMLPobierz cennik XLS

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów marketingowych
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych na wskazany przeze mnie adres e-mail

 

Chmura tagów

Drewno tekowe, teak, wyjątkowy surowiec do dekoracji, na meble.

Data dodania: 20-09-2018 Wśród przedmiotów użytkowych jakie znajdziemy w każdym gustownym wnętrzu, czy przestrzeni ogrodowej większość ceni szczególnie te drewniane, ze względu na ich naturalny charakter, nieprzeciętną
estetykę oraz cechy nadające im wyjątkowe walory praktyczne. Z wielu gatunków drewna szczególnie uznanie budzi drewno tekowe, które łączy piękno, trwałość, użyteczność i elegancję.


Drewno tekowe, teak, wyjątkowy surowiec do dekoracji, na meble.  

   Wśród przedmiotów użytkowych jakie znajdziemy w każdym gustownym wnętrzu, czy przestrzeni ogrodowej większość ceni szczególnie te drewniane, ze względu na ich naturalny charakter, nieprzeciętną estetykę oraz cechy nadające im wyjątkowe walory praktyczne.


altalt

   Z wielu gatunków drewna szczególnie uznanie budzi drewno tekowe, które łączy piękno, trwałość, użyteczność i elegancję. Dzięki misternym umiejętnościom rzemieślniczym, rzeczy z niego wykonywane mają niespotykaną, abstrakcyjną formę. Poza swoim pięknem teak posiada naturalne właściwości, których nie wykazują inne gatunki drzew.

altalt

   Drzewo, z którego pozyskuje się drewno tekowe (Tectona grandis L.) pochodzi z tropików i od VII wieku używane było do ozdabiania rezydencji zamożnych ludzi i władców. Wśród europejczyków drewno tekowe zyskało na uznaniu, ze względu na jego ogromną użyteczność, odporność na zgniliznę i wytrzymałość wykazaną przy budowie statków przez holenderskich kolonizatorów Indonezji.

altalt

   Teak występuje w krajach Azji Południowo-Wschodniej, a szczególnie traktowane jest w Indonezji, gdzie od ery
postkolonialnej w sposób szczególny kraj ten zarządza jednym z swoich najcenniejszych zasobów naturalnych. Najlepsze drzewa do otrzymania surowca mają co najmniej 80 lat, z tego powodu drewno tekowe pozyskiwane jest również z renowacji innych przedmiotów i w ten sposób zyskuje drugie życie.  


altalt

   Drewno tekowe jest droższe od sosny czy dębu, również ze względu na naturalne oleje i gumę występującą w jego strukturze. Wszystkie drzewa posiadają oleje, które je zabezpieczają przed różnymi czynnikami. Tek może jednak zachować te oleje i kauczuk nawet po wycięciu i przetworzeniu. Dzięki temu jest on bardziej odporny na warunki atmosferyczne. Częstym problemem w przypadku przedmiotów wykonanych z różnych gatunków drewna, szczególnie starszych jest proces gnicia, występowanie grzybów i pasożytów. Naturalne oleje i guma zawarte w strukturze przetworzonego teku zabezpieczają go przed tym, a dodatkowo niwelują potrzebę stosowania impregnatów. Doskonałym przykładem tego są znalezione w jaskiniach, w Indiach Zachodnich przedmioty w stanie nienaruszonym, wykonane z surowego drewna tekowego ponad 2000 lat temu.

altalt

   Teakowe miski, podkładki, patery, tace idealnie nadają się do tworzenia przestrzeni inspirowanych naturą. Te przedmioty są ręcznie rzeźbione przez indonezyjskich rzemieślników. Wyjątkowość surowca i umiejętności rzeźbiarskich twórców, sprawia, że każdy przedmiot wykonany z drewna tekowego jest indywidualnym, niepowtarzalnym, dziełem sztuki. Nasz sklep internetowy z rękodziełem stara się pozyskiwać bezpośrednio u dostawców w Indonezji różne propozycje z drewna tekowego, a na zamówienie istnieje możliwość sprowadzenia kompletów meblowych.

altalt
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl